Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw.

Place zabaw to często jedyne miejsce, w którym dzieci spędzają wolny czas. Jeśli opiekunów nie stać na wysyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, przydomowe podwórko to dla nich dobra możliwość, aby pobawić się na nim wraz z innymi dziećmi. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, obok umieszczonych tam elementów do zabawy, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że pozwalając bawić się swoim pociechom na podwórku, nie nie zrobią sobie krzywdy.

Konkretne elementy i stan ich rozplanowania powinien być należycie dopasowany do docelowej grupy użytkowników. Dorośli powinni pamiętać o tym, żeby pozwalać się bawić dzieciom na przyrządach dobranych do ich lat. Na placach zabaw w wielu przypadkach dochodzi do wypadków wynikających ze złej konstrukcji urządzenia lub trefnego podłoża. Regulacje prawne zawierają zapisy, jakie muszą dopełniać strefy bezpieczeństwa między umieszczonymi elementami i surowce, z których powinno być zrobione podłoże. Optymalne nawierzchnie na place zabaw, nie dopuszczają do powstania całego szeregu niebezpieczeństw.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły spotykamy się z placami zabaw, które mają naturalne podłoże. Trawa, piasek, wióry drzew są łatwo dostępnym surowcem amortyzującym. Jednak nie da się zastosować go do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, posiadać części zawieszone na sporej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymogi, na temat używanych materiałów precyzuje europejska norma EN1177.

Wszystek typ podłoża ma swoje wady i zalety. Do często wymienianych konstrukcji podłoża, obok ekologicznych, należą również te w formie zielonych mat, nazywane jako sztuczna trawa. Do jej walorów można uwzględnić łatwość z jaką dostosowuje się do naturalnego podłoża. Oprócz tego nie pękają ani nie ulegają innym uszkodzeniom. Wspólne place zabaw w większej mierze podłożesyntetyczne. Jest to spowodowane dużą możliwością używania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niskim kosztem utrzymania. Ważnym detalem tego rodzaju gruntu jest klej poliuretanowy (np. ). Ta solidna warstwa łącząca jest niezastąpiona przy różnych pracach remontowych i montażowych. Skleja ze sobą różne rodzaje materiałów, wytwarzając wytrzymałe na czynniki atmosferyczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną metodą wykładania podłoża pod place zabaw są gumowe płytki lub styropian z papą maty. Ich budulec – różnokolorowy granulat (granulat styropianowy) – również łączony jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten rodzaj tworzywa posiada duże właściwości pochłaniania uderzeń, stąd też zmniejsza ryzyko wypadku. Do jego dodatkowych zalet zaliczyć można również: ładny wygląd, a także konstrukcję, która dopuszcza swobodny wzrost trawy.

, , , , ,

Related posts

Wyprawka dla maleństwa

Czego potrzebuje mały człowiek? Co może okazać się niezbędne, co pomocne a bez czego spokojnie możemy się obyć w czasie opieki nad maleństwem? Na rynku mamy ogrom akcesoriów które mogą znacząco ułatwić życie dziecku i nam oraz pomóc w rozwoju dziecka.

Kupmy maluchowi super zabawkę!

Trzeba zapewnić swoim dzieciom cały żywot. Jeśli ktoś nie miał na swoje nieszczęście miłego dzieciństwa zapewne w dorosłości także nie będzie mu zbyt dobrze.

Bezpieczne materiały stosowane przy budowie placów zabaw – zalety nawierzchni syntetycznych.

Coraz częstszym widokiem na osiedlowych placykach są niewielkie place zabaw. Większość z nich jest stawiana na zwykłej trawie, która jest stosunkowo bezpieczna i praktyczna. Lecz mimo wszystko ziemia ma dość dużą twardość i przy uderzeniu z nieco większej wysokości można zrobić sobie krzywdę, z tego też powodu coraz bardziej powszechne są specjalne nawierzchnie mające dobre parametry jeśli chodzi o amortyzację.

Przedstawiamy hity w rzeczach dla młodych mam oraz dzieci

Macierzyństwo, choć często tak wymarzone, niesie ze sobą pewne trudności i dużo nieprzespanych nocy. Dlatego też dobrze jest nawet przed zajściem w ciążę zaopatrzyć się w kilka niedrogich wynalazków, które ułatwią ten czas. W nowym tysiącleciu warto zapewnić dzieciom wszystko co dla nich najwłaściwsze i silnie postarać się o najdoskonalsze akcesoria potrzebne po porodzie, które dobrze nabywać z głową.

Doskonała zabawa pod czujnym okiem

Kiedy lato się rozpoczyna pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych dzieci. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to latem właśnie, gdy można wszędzie się bawić zastawia się pułapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może okazać się zagrożeniem, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą przerodzić się w groźny uraz.

Oryginalne upominki komunijne

W ostatniej dekadzie średni koszt prezentu na komunię wzrósł nawet kilka razy. W latach 90 do najchętniej kupowanych prezentów należały: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Obecnie zwykle preferowane są urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, smartfony, laptopy i tak dalej. Budżety części przyjęć z okazji pierwszej komunii potrafią dorównać na chwilę obecną budżetom wystawnych wesel.

Latest posts

Bezpieczne materiały stosowane przy budowie placów zabaw – zalety nawierzchni syntetycznych.

Coraz częstszym widokiem na osiedlowych placykach są niewielkie place zabaw. Większość z nich jest stawiana na zwykłej trawie, która jest stosunkowo bezpieczna i praktyczna. Lecz mimo wszystko ziemia ma dość dużą twardość i przy uderzeniu z nieco większej wysokości można zrobić sobie krzywdę, z tego też powodu coraz bardziej powszechne są specjalne nawierzchnie mające dobre parametry jeśli chodzi o amortyzację.

Doskonałe zabawki firmowe dla dzieci

Jednym z bardziej interesujących prezentów dla dziecka, prócz zaoferowanemu mu czasu przez rodzica, jest zakup piesków chi chi love z najnowszej kolekcji marki. Zabawki tego rodzaju dostępne są w zróżnicowanych formach, natomiast szczególną popularnością cieszą się pieski organizujące bal. Dziecko staje się rzeczywistym właścicielem zwierzątka, traktuje je jak żywe, dzięki czemu w naturalny sposób uczy się odpowiedzialności oraz określonych zachowań. Jest to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych i to właśnie docenią oni od początku.

Pierwsza randka przez internet?

Randkowy serwis Sympatia został utworzony w 2002 r.. Od startu swojej działalności daje możliwość jaką jest poznawanie interesujących ludzi, nawiązywanie nowych przyjaźni oraz flirt, świetną zabawę oraz szukanie wielkiej miłości.

Czy zadajesz sobie pytania, kim jesteś i czego chcesz od życia? To bardzo istotne zagadnienia

Nikt nie posiada skutecznego przepisu na życie. Po prostu. Nawet te wszystkie porady mówiące, jak w określonym czasie poprawić jakość swojego życia, można spokojnie zapomnieć.
Od bajek znacznie bardziej pouczające są mity, w których możemy zobaczyć z czym dawniej borykali się ludzie i jakie mieli problemy. nie istnieje cudowny sposób który odmieni wszystko wokół nas z dnia na dzień Zamiast tego, zamiast oszukiwania siebie bez przerwy, lepiej zadać sobie szereg pytań: kim właściwie jestem? do czego zmierzam? Jaki mam (jeśli mam) cel w życiu?odpowiedzi na te pytania mogą stać się kluczem do sukcesu.