Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw.

Z reguły spotykamy się z placami zabaw, które mają naturalne podłoże. Trawa, piasek, wióry drzew są łatwo dostępnym surowcem amortyzującym. Jednak nie da się zastosować go do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, posiadać części zawieszone na sporej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymogi, na temat używanych materiałów precyzuje europejska norma EN1177.
Wszystek typ podłoża ma swoje wady i zalety. Do często wymienianych konstrukcji podłoża, obok ekologicznych, należą również te w formie zielonych mat, nazywane jako sztuczna trawa. Do jej walorów można uwzględnić łatwość z jaką dostosowuje się do naturalnego podłoża. Oprócz tego nie pękają ani nie ulegają innym uszkodzeniom. Wspólne place zabaw w większej mierze podłożesyntetyczne. Jest to spowodowane dużą możliwością używania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niskim kosztem utrzymania. Ważnym detalem tego rodzaju gruntu jest klej poliuretanowy (np. ). Ta solidna warstwa łącząca jest niezastąpiona przy różnych pracach remontowych i montażowych. Skleja ze sobą różne rodzaje materiałów, wytwarzając wytrzymałe na czynniki atmosferyczne spoiny.

Kolejną metodą wykładania podłoża pod place zabaw są gumowe płytki lub styropian z papą maty. Ich budulec – różnokolorowy granulat (granulat styropianowy) – również łączony jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten rodzaj tworzywa posiada duże właściwości pochłaniania uderzeń, stąd też zmniejsza ryzyko wypadku. Do jego dodatkowych zalet zaliczyć można również: ładny wygląd, a także konstrukcję, która dopuszcza swobodny wzrost trawy.