Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw.

Place zabaw to często jedyne miejsce, w którym dzieci spędzają wolny czas. Jeśli opiekunów nie stać na wysyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, przydomowe podwórko to dla nich dobra możliwość, aby pobawić się na nim wraz z innymi dziećmi. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, obok umieszczonych tam elementów do zabawy, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że pozwalając bawić się swoim pociechom na podwórku, nie nie zrobią sobie krzywdy.

Konkretne elementy i stan ich rozplanowania powinien być należycie dopasowany do docelowej grupy użytkowników. Dorośli powinni pamiętać o tym, żeby pozwalać się bawić dzieciom na przyrządach dobranych do ich lat. Na placach zabaw w wielu przypadkach dochodzi do wypadków wynikających ze złej konstrukcji urządzenia lub trefnego podłoża. Regulacje prawne zawierają zapisy, jakie muszą dopełniać strefy bezpieczeństwa między umieszczonymi elementami i surowce, z których powinno być zrobione podłoże. Optymalne nawierzchnie na place zabaw, nie dopuszczają do powstania całego szeregu niebezpieczeństw.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły spotykamy się z placami zabaw, które mają naturalne podłoże. Trawa, piasek, wióry drzew są łatwo dostępnym surowcem amortyzującym. Jednak nie da się zastosować go do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, posiadać części zawieszone na sporej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymogi, na temat używanych materiałów precyzuje europejska norma EN1177.

Wszystek typ podłoża ma swoje wady i zalety. Do często wymienianych konstrukcji podłoża, obok ekologicznych, należą również te w formie zielonych mat, nazywane jako sztuczna trawa. Do jej walorów można uwzględnić łatwość z jaką dostosowuje się do naturalnego podłoża. Oprócz tego nie pękają ani nie ulegają innym uszkodzeniom. Wspólne place zabaw w większej mierze podłożesyntetyczne. Jest to spowodowane dużą możliwością używania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niskim kosztem utrzymania. Ważnym detalem tego rodzaju gruntu jest klej poliuretanowy (np. ). Ta solidna warstwa łącząca jest niezastąpiona przy różnych pracach remontowych i montażowych. Skleja ze sobą różne rodzaje materiałów, wytwarzając wytrzymałe na czynniki atmosferyczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną metodą wykładania podłoża pod place zabaw są gumowe płytki lub styropian z papą maty. Ich budulec – różnokolorowy granulat (granulat styropianowy) – również łączony jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten rodzaj tworzywa posiada duże właściwości pochłaniania uderzeń, stąd też zmniejsza ryzyko wypadku. Do jego dodatkowych zalet zaliczyć można również: ładny wygląd, a także konstrukcję, która dopuszcza swobodny wzrost trawy.

, , , , ,

Related posts

Edukacyjne zabawki, czyli jak stymulować rozwój najmłodszych

Zastanawiasz się jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby wspomóc jego rozwój i by szybko mu się nie znudziła? W sklepach dostępnych jest wiele zabawek, które wydając dźwięki ”nawołują” do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, gdyż spora ich część opiera się na odtwarzaniu tego samego działania przez dziecko. Jeśli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecyduj się na zabawki kreatywne.

Wyjątkowość cenionych opcji – artykuły dziecięce

Rewelacyjne rozwiązania to wiele wielokrotnie sprawdzonych ofert. Możliwości oferowane obecnie klientom to doskonała jakość w najlepszym wydaniu. Propozycji, co wpadają w gusta klientów, wciąż przybywa. Korzystne ceny to zdecydowanie nie wszystko, co może nasza firma obecnie zaoferować. Markowe kapcie dla dzieci spełniają w stu procentach oczekiwania klientów, a korzyści wypływające z wyboru rekomendowanych na szeroką skalę opcji są bezsprzecznie nieocenione.

Kreatywne zajęcie dla dzieci

Bywa, że myślimy o tym, w jaki sposób zająć naszym pociechom czas. Nie jest prosto znaleźć zabawę dla swoich dzieci. Trzeba czasem bardzo się zmęczyć, żeby nasze dziecko naprawdę było zadowolone.

W jaki sposób przygotować ciekawy plac zabaw dla maluchów?

Dzieci w każdym wieku przeważnie są rzeczywiście ruchliwe, dlatego większość rodziców chce w inny sposób rozładować ich energię, gdyż w przeciwnym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Idealnym rozwiązaniem są oczywiście wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są przeważnie wyposażone w atrakcyjny i bezpieczny sprzęt, niemniej warto jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki we własnym ogrodzie. Jak?

Jaki podarunek uraduje przedszkolaka

Wybierając podarunek dla przedszkolaka łatwo można się zagubić wśród wielości barwnych przedmiotów znajdujących się na rynku. We współczesnych czasach, kiedy maluchy posiadają bardzo wiele zabawek, tylko niewielka ich część przyciąga uwagę tak, że będą sprawiać przyjemność dłużej niż przez parę chwil.

Latest posts

Minecraft to współcześnie jedna z najbardziej popularnych gier na rynku

Minecraft to obecnie jedna z najbardziej znanych gierek na polskim rynku - w naszym kraju, lecz zapewne w pozostałych także, natrafić można na dziesiątki tysięcy zapalonych sympatyków akurat tej gry. Tak naprawdę autor artykułu nie może się zaliczyć do wielkich fanów Minecrafta, ale naturalnie doskonale rozumie potęgę owego rozrywkowego produktu.

Crowdfunding na rewelacyjnym poziomie

Wielu finansistów od lat głowi się nad tym, jak postępować, aby osiągać rewelacyjne wyniki w tej branży. Eksperci co do jednego nie mają wątpliwości oraz mówią zgodnym głosem – przemyślane działanie i w odpowiedni sposób prowadzone finansowanie społecznościowe ma dużo mocnych stron i przyda się każdemu przedsiębiorcy. Crowdfunding zyskuje wciąż na znaczeniu, także jeśli chodzi o Polskę. Zysk zostanie spostrzeżony już niedługo!

Idealny pomysł na wolne popołudnie – przeglądarkowe gry szczególnej jakości

W internecie wyszukać można sporo rozrywki. Ciekawe, oscylujące zazwyczaj w pewnej tematyce gry przeglądarkowe mają to do siebie, że mogą dopasować się do gustu użytkownika w pełni. Gracz może wcielać się w różne postaci i działać w całkowicie fikcyjnym, tak dalekim od prawdziwego świecie. Najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu w domowym zaciszu oraz poznanie czegoś nowego to właśnie krótka sesja grania w gry przeglądarkowe. Wybierz coś dla siebie i rozpocznij wirtualne przygody już dzisiaj.

Następna odsłona gry, która daje nam możliwość, choć przez moment zostać gwiazdami piłki nożnej

Wszyscy mniejsi i więksi chłopcy chcieli, chociaż przez chwile poczuć się jak piłkarze z czołówki światowej. Dlatego producenci gier komputerowych od lat widząc w tym możliwość zarobku, wypuszczają na rynek następne wersje gry, gdzie możemy przenieść się na największe stadiony światowych drużyn i walczyć o puchary. Od końca września możemy grać w najnowszą odsłonę fifa 15. To naprawdę wspaniałe, że każda kolejna wersja jest jeszcze bardziej urozmaicona. Tym razem wzięto pod uwagę wiele szczegółów.