Co można rzec na temat wartości i wad grania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są dziś bardzo częstym i atrakcyjnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowa gra. Dużo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się obecnie bardzo dużo, między innymi często poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. Dzisiaj możemy wyróżnić osoby, które twierdzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie plusy i negatywy naprawdę niesie za sobą granie w gry komputerowe.
kontroler do Xbox-a
Napisał: John Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wartości to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie fantazji i rozwijają nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. Poza tym nie zapominajmy o tym, iż istnieje mnóstwo gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Poza tym granie w gry komputerowe jest też świetną przyjemnością i może być nadzwyczaj atrakcyjnym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i na pewno nie ma nic w tym złego. A właśnie granie i zbieranie różnych rzeczy i gadżetów do gier może być równie ciekawym zainteresowaniem (tutaj zobaczysz przykłady: pomocne panele, pokrowce i etui na konsole).

gra konputerowa Diablo II
Napisał: Corey Marshall
Na podstawie: http://www.flickr.com
Granie w gry komputerowe niesie za sobą też kilka wad. Obecnie możemy odnaleźć dużo bardzo barbarzyńskich gier, pełnych przemocy - nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, szczególnie, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Bardzo łatwo jest zagubić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, więc codzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest słuszne. A nie trudno zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli grający posiada specjalny i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu - .Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem nierzadko mają kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. Wskutek tego grając w gry komputerowe ogromnie ważne jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach.

Budowa tej strony niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Więc może chcesz przelogować się do następnej strony? Proszę, dowiedz się tutaj jak to uczynić.

Warto także wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są interesujące, a nie wyłącznie propagują przemoc i wrogość do innych osób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-08 08:11:04
Tagi: książki, Filmy, hobby, wolny czas