Sklep internetowy dla dzieci – zalety i wady

W czasach rosnącej cyfryzacji coraz więcej najmłodszych zasiada przed komputerem. Od małego surfują w sieci, nierzadko nie umiejąc jeszcze czytać i pisać, po prostu klikając w obrazki. W TV istnieją pasma dla maluchów, tak samo jak i w radiu. Net nie ma takich podziałów.

Jeśli masz ochotę poznać kolejne dane na ten temat, zobacz portal (http://www.miliongadzetow.pl/kategoria-produktu/drukarnia-reklamowa/notes-a6/), a bez dwóch zdań on również okaże się dla Ciebie szczególny.

Owszem, istnieją portale dedykowane dla pociech, jednak internet tak naprawdę jest nieograniczony. Przemyślmy, jakie niebezpieczeństwa niesie niekontrolowanie dziecka w czasie przeglądania stron WWW.


Zabawki drewniane, jedzenie
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
Przepastne centra handlowe wypełnione zabawkami są coraz mniej popularne. Teraz nie ma tego, czego nie można zamówić w sieci. Maluch zwiedza sobie sieciowy sklep z zabawkami, zapracowany rodzic nie ma chwili, by udać się z nim do tradycyjnego przybytku. Parę kliknięć, trochę cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek dostarczone zostaną do domu. Błyskawicznie i prosto. No właśnie, czy to nie sprawia, że dziecko uzależni się od zakupów? Że wpadnie w wir żądzy posiadania, tak banalnie dostając to, czego chce? Że będzie zajęty ciągle oglądaniem kolejnych i kolejnych kolorowych gadżetów? To szalenie korzystne, żeby dorośli dawkowali młodemu człowiekowi czas na tego typu stronach. Lepiej samemu posłużyć się nimi do wyboru odpowiedniej rzeczy typu: albo pies interaktywny. Dla rodzica sklep internetowy z zabawkami to z pewnością świetna sprawa, dla latorośli może być to zagrożenie.Kuchnia, zabawki z drewna
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
Żeby osłonić dziecko przed oglądaniem przemocy, nagości, czytaniem wulgarnych tekstów, trzeba zdobyć specjalne programy monitorujące aktywność w sieci i ograniczające dostęp do podejrzanych witryn. Lecz największe zadanie nie należy do programów, a do nas, rodziców. Poświęcajmy więcej czasu naszym podopiecznym, a najlepiej przeglądajmy internet razem z nimi. Robiąc to, złączmy przyjemność z obowiązkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-11 08:13:12
Tagi: rodzice, zabawki, dziecka, sklepy