W jaki sposób uzyskać pieniądze na biznes

Crowdfunding, inaczej finansowanie społecznościowe to proces, który dokonuje się za pośrednictwem Internetu. Opiera się na dobrowolnym dopłacaniu do rozmaitych przedsięwzięć. Jednym z kluczowych warunków crowdfundingu jest to, że nie występują żadne ograniczenia co do wysyłanych sum, czyli każda, nawet najdrobniejsza wpłata się liczy. Biorąc pod uwagę liczbę internautów jest spora szansa, że nawet przy drobnych kwotach wpłat zbiórka się powiedzie.
pomysł
Napisał: Tsahi Levent-Levi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Crowdfunding najczęściej ma miejsce na specjalnie do tego przeznaczonych serwisach internetowych . Pierwszym z nich był anglojęzyczny portal Kickstarter, który również obecnie jest jednym z najbardziej popularnych na świecie. Z biegiem czasu zaczęto tworzyć inne tego typu witryny, część z nich wyspecjalizowana w konkretnych aspektach.

Wejdź na ten odsyłacz i poznaj więcej szczegółów w treści (https://www.youtube.com/watch?v=YCK69UaTNVU) - zamieszczone tam materiały powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w omawianym wpisie temat!

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „finansowanie społecznościowe” można wyszukać najchętniej wykorzystywane strony internetowe, pozwalające na tego rodzaju zbiórki.Co można wspierać? Z wykorzystaniem crowdfundingu można finansować najróżniejsze przedsięwzięcia. Najczęściej się przewijające to te, które związane są z muzyką. Często spotyka się na przykład prośby o pomoc w wydaniu pierwszej lub kolejnej płyty danego wykonawcy. W przypadku kolejnego albumu w większości przypadków jest łatwiej. Jeżeli wykonawca ma już grupę fanów, wspomogą oni proces wydawania wydawnictwa. W przypadku debiutów sporo zależy od tego, czy muzyka spodoba się użytkownikom serwisu. Oprócz muzyki crowdfunding obejmuje również projekty związane z podróżami, kinem i wieloma innymi dziedzinami.

Crowdfunding w Polsce
Serwisy do finansowania społecznościowego od kilku lat są popularne również w kraju. Polacy są obecni na stronach zagranicznych, a także zakładają własne strony. Tych rodzimych platform jest coraz więcej. Do najchętniej wybieranych z nich należy Wspieram.to, gdzie największa suma wpłat na jeden projekt (catia) sięgała stu tysięcy złotych. Tak samo jak na międzynarodowych stronach, także na polskich promuje się wielu muzyków i artystów. Niektóre strony oferują różnorodne korzyści w zamian za dokonanie wpłaty, na przykład w przypadku zespołu mogą to być przedmioty z podpisami członków czy bilety na koncert po okazyjnych cenach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-17 08:14:45
Tagi: serwisy, proces, strony, crowdfunding, Kickstarter, finansowanie społecznościowe, grupy muzyczne