Kilka słów dotyczących NLP

Pomimo, że niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy ekspert w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż jest ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: "To jest manipulacja" niewielu spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bliżej poznać techniki NLP. Ale czyż nie jest tak, że przed wydaniem opinii należałoby, najpierw poznać zagadnienie? W szczególności, jeżeli może być na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy
Napisał: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw sposobów komunikacji nastawionych na formowanie i modyfikowanie schematów perepcji i myślenia u ludzi.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje trzeba koniecznie wykorzystać, więc nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę.

Metody te mogą być wykorzystywane tak samo w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby zaznaczyć postulowane powiązanie pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem chorego pomogło uchronić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i dożywociem na lekach, dając im możliwość normalnego funkcjonowania.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, to szybko sprawdź także ten link - świeża publikacja także będzie dla Ciebie godna uwagi.- W psychoterapii, techniki NLP umożliwiły zastąpienie nieskuteczne konwersacji o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której ludzie cierpiący na fobie całkowicie się jej pozbywają.

- Metody tworzenia kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie handlowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w wiernych klientów.

- W wyczynowym sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł zawodnika ma wpływ na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, mają najlepsze osiągnięcia.

Najwłaściwszym miejscem, by znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej liczby stron z informacjami na ten temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-18 08:14:48
Tagi: pieniądze, klient, umysł, programowanie, marketing